Historia Dzików


Wielki mistrz Faja Dzika powiedział: Cztery są żywioły, 4 browary w czteropaku, cztery cycki krowy, Dziki niech też 4 będą choć w sile 6.

4 od zawsze jest dla nas cyfra mistyczną, jest dla nas kierunkiem, który wyszedł od wieszcza naszego Jacka S.! Rzekł on bowiem, że jego numer 440 i 4
4dziki – zespół z Wrocławia, grający autorskie utwory, w stylu 3 akordy darcie mordy lub (jak sami to określają) #punkopolo

Początki działalności 4Dzików sięgają 2003 roku, wtedy to kilku kolegów ze studiów (i nie tylko) udzielało się w zespole Marche-a-terre, nawracając zabłąkane duszyczki na jedyną i prawdziwą wiarę.

Po licznych perypetiach muzycznych (i nie tylko), zespół zmienił nazwę na Dziki, która potem dziwnym zbiegiem okoliczności ewoluowała w 4Dziki. Na początku drogi 4Dziki tworzyli: Michał Bedner (Vocal, gitara prowadząca), Karol Kowalczuk (gitara solowa), Michał Olejnik (bas) a później Wojtek Maziakowski (bass) i Mikołaj Grzech (perkusja), gościnnie pojawiał się w składzie również Jan Madej na klawiszach. Życie sprawiło, że Dziki zawiesiły swoją działalność w roku chyba 2006:) 

Po kilku latach ciszy w roku 2018, Majkel reaktywował zespół 4Dziki.

W dniu, w którym świnia ujrzy niebo rozstąpią się nogi najcnotliwszych dziewic.
Strzeżcie się ! Legendarny dzień nadejdzie!
Ku Chwale Dziczyzny!

 

Bądź na bieżąco
Zapisz się do newslettera

Enter your email address here always to be updated. We promise not to spam!

Niech Dzik
będzie z Wami

SŁUCHAJ NAS

na wszystkich znanych strimingach

Kontakt